Toner Nedir? Ne İşe Yarar?

0 33

Teknolojinin gelişmesi gündelik hayatta bir çok işlemin kolaylaşmasını sağlamış olmaktadır. Bu işlerden bir tanesi de evrak işleri olmaktadır. Tüm sektörlerde artık evrak işleri yazıcılar aracılığı ile kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Yazıcılar kopyalama işlemi, çıktı alma işlemi, hazır olan bir evrakı çoğaltma işlemini yapan cihazlar olmaktadır.

Yazıcıların içerisinde yer alan Toner ismi verilen sistem kâğıt üzerine mürekkebin basılmasını sağlayan sistem olmaktadır. Yazıcı cihazının içerisinde toner tükendiği zaman yazıcı işlemleri gerçekleştiremez. Bu yüzden yazıcıların içerisinde yer alan Tonerin sürekli doldurulması gerekmektedir. Her cihazın kendine özgü toneri bulunmaktadır.

Toner Dolumu Nedir?

Toner dolumu çok kolay bir işlem olmaktadır. Yazıcı cihazlarının içerisindeki toner bittiği zaman yazıcı görevini yerine getirememektedir. Eğer toner bitmiş ise ve cihazın acil bir şekilde kullanılması gerekiyor ise cihaz ile uyumlu olan muadil toner kullanılabilmektedir. Muadil toner cihazınıza uyabilecek toner olmaktadır. Yazıcı cihazı içerisinde toner olmadığı zaman cihaz kâğıt üzerine mürekkep basmayacağı için yazıcı çalışmayacaktır.

Cihazınıza uygun muadil toner bulamadığınız durumlarda toner satın al seçenekleri ile yazıcınıza en uygun toneri bulabilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Her yazıcının içerisinde yer alan toner farklı olabilmektedir.  Bu yüzden toneriniz arızalandığı zaman tonerin üzerinde yer alan bilgilendirmelerden yola çıkarak tonerinizin aynısını ya da muadilini satın almanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.