Kişi Güvenlik Belgesi Alım

0 9

Kişi güvenlik belgesi bazı alanlarda mesai harcamak isteyenlerin temin etmesi zorunlu olan belgelerin başında gelmektedir. Bu belgenin olmaması halinde ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalınması mümkündür. Belge, kişilerin meslekleri gereği bilmeleri gerekli olan verileri bildiklerini göstermektedir. Aynı şekilde yeterlilik açısından sorunlarının olmadığını da aynı belge kanıtlamış olmaktadır.

Faaliyetlerini savunma sanayii alanında gösterecek olan firmalar için kişi güvenlik belgesi verilmeden önce bir araştırma yapılmaktadır. Bahsedilen araştırma güvenlik araştırması şeklinde de tanımlanmaktadır. Araştırmanın tamamlanmasının ardından aynı belgenin Savunma Sanayii Milli Güvenlik Makamı tarafından tanzim edilen belgenin verilmesi mümkün olmaktadır. Araştırmadan olumlu netice alamayanların hiçbir şekilde bu belgeleri temin etmeleri mümkün olmamaktadır.

Kişi Güvenlik Belgesi Tüm Detaylar

Kişi güvenlik belgesi almak isteyenlerin bir talep göndermeleri gerekmektedir. Talepler projelerde çalışmak isteyen bireyler tarafından gönderilebilmektedir. Aynı şekilde projenin sahibi olan firmalar da kişiler adına talep gönderme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Konu hakkında en merak edilen başlıkların başında çifte vatandaşlık durumu bulunmaktadır. Çifte vatandaşlığı bulunmasına karşın ilk ülkesi Türkiye olanlar bahsedilen şekilde taleplerini iletebilmektedir. Ancak ikinci ülkesi Türkiye olanlar için süreç bu şekilde ilerlemeyecektir. Onların aynı belge ya da denk olarak kabul edilen bir belgeyi kendi ülkelerinden talep etmeleri lazımdır. Son olarak belgeyi almak isteyen tesislerin çalıştıracakları personelin de yabancı uyruklu olmaması elzem derecede önem taşımaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.