Biyofilik Dekorasyon Nedir?

0 37

Pandemi sürecinde oldukça doğanın değerini ve güzelliğini anladık. Ve şu günlerde de yeni bir trend oluştu. Peki bu biyofilik dekorasyon trendi nedir?

Gün Işığından Mahrum Kalmayın

Çalışma, okuma ve oturma gibi sürekli kullandığınız alanları pencerelere yakın dizayn edin. Böylelikle daha aydınlık olacak ve gün içindeki motivasyonunuzu arttıracaktır.

Duvarlarınızı Resim Kağıdı Gibi Düşünün

Gönül isterdi ki herkes doğa manzaralı evlerde kalsın. Fakat günümüzün büyüyen binaları sebebiyle, özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar doğa manzaralarına bir hayli hasret duyuyor. Bu sebeple duvarlarınızı manzaralı resimler, fotoğraflar, tablolar ve duvar saati ile süsleyebilirsiniz.

Ahşap Mobilyalar Edinin

Doğal görünümlü ve doğal desenli ahşap mobilya seçimi evinize doğayı getirmenin etkenlerinden biridir. Ahşap zigon sehpa, sandalye, ayna gibi eşyalarla evinize düzenleyebilirsiniz. Ahşap bir kitaplık da iyi bir seçim olabilir.

Doğal Malzemeler Kullanın

Ahşap gibi, bambu, pamuk, taş, keten gibi materyaller de size yardımcı olacaktır. Bambu orta sehpa ürünleri oldukça popüler olan ürünler arasında yer alıyor. Keten kumaş kaplamalı koltuk seçimi de sizler için ideal olabilir.

Kokunun İyi Gelen Bir Gücü Vardır

Orman, ağaç ve çiçek kokulu ürünler de evinize neşe katacaktır ve modunuzu yükseltecektir. Çiçek kokulu mumları yan sehpa üstüne yerleştirdiğiniz de hem şık hem de güzel kokan bir ortam yaratabilişiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.